Zachowanie banków po ogłoszeniu upadłości

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Zachowanie banków po ogłoszeniu upadłości

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #1761
    Anonim
    Nieaktywne

    Dzień dobry Panie Mecenasie. Jestem przed złożeniem wniosku o upadłość konsumencką (przyczyna: patologiczny hazard). Mam 13 wierzycieli (3 kredyty 2 karty kredytowe i reszta w chwilówkach), kwota ok. 300 tys. zł. Jeden z kredytów zaciągniety w maju br. na 160 tys. zł był kredytem konsolidacyjnym. Spłaciłem wówczas 3 zobowiązania z 4 (jeden kredyt i dwie karty kredytowe). Na dzień dzisiejszy mam niespłacony jeden kredyt (z tych które podlegały konsolidacji) i ponownie zadłużyłem się na tych kartach kredytowych. Zapis umowy na kredyt hipoteczny przewidywał, że w ciągu należy w ciągu czterech miesięcy od momentu wzięcia kredytu przedstawić dokumenty potwierdzające zamknięcie zobowiazań. Moje pytanie dotyczy, czy po ogłoszeniu upadłości, bank może uznać takie zachowanie jako próbę wyłudzenia kredytu i założyć sprawę karną. Czy takie przypadki się w Pana karierze wydarzyły? Jakie były orzeczenia sądu? W umowie jest zapis że należy dostarczyć dokumenty o zamknięciu zobowiązań pod rygorem wypowiedzenia kredytu. Z góry dziękuje za zainteresowanie i odpowiedź.

    PS. Czy prowadził Pan sprawy patologicznych hazardzistów? Czy podjąłby się Pan pomocy w napisaniu wniosku i uczestniczeniu w rozprawach?

    #1778
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Teoretycznie bank może tak postąpić, ale dotychczas nie spotkałem się z taką sytuacją i nawet nie słyszałem o takim przypadku.
    Tak, prowadzę postępowania upadłościowe osób uzależnionych od hazardu i istnieje możliwość zlecenia mi poprowadzenia swojej sprawy. W tym celu proszę o kontakt pod maila mh@kancelariamh.pl

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.