Przebieg rozpoznania wniosku o upadłość konsumencką

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Przebieg rozpoznania wniosku o upadłość konsumencką

Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #130
    kasia
    Uczestnik

    Czy na rozprawie sedzia od razu oglosi upadlosc czy decyzja zapadnie bez mojego udzialu?Czego moge spodziewac sie na takiej rozprawie?

    #132
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Nie jestem w stanie przewidzieć jak potoczy się Pani sprawa. Wszystko zależy bowiem od okoliczności wskazanych we wniosku oraz praktyki i podejścia danego sędziego.

    Wydanie i ogłoszenie postanowienia może mieć miejsce zarówno na rozprawie, jak i na posiedzeniu niejawnym. W tym drugim przypadku otrzyma Pani postanowienie pocztą wraz z uzasadnieniem. Może być też tak, że ogłoszenie nastąpi na posiedzeniu jawnym wyznaczonym specjalnie w tym celu po zamknięciu rozprawy.

    Co więcej może w ogóle nie być żadnej rozprawy. Nie ma bowiem takiego obowiązku. Często w takim przypadku sąd wzywa do przesłania jakichś dodatkowych dokumentów lub uzupełnienia treści wniosku o interesującego go informacje.

    Poniżej linki do opisów przebiegu postępowań w przedmiocie rozpoznania wniosku osób, którym udało się uzyskać pozytywne rozstrzygnięcie:

    UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA BYŁEGO PRZEDSIĘBIORCY „OKIEM DŁUŻNIKA”
    UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA „OKIEM DŁUŻNIKA”
    UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA BYŁEGO PRZEDSIĘBIORCY

    #172
    Anonim
    Nieaktywne

    W dniu dzisiejszym składam wniosek o upadłość konsumencką moją i mojego męża, czy w chwili złożenia wniosku wyznaczony jest syndyk i komornik nie może ściągać części wynagrodzenia, czy po pierwszej sprawie w sądzie.

    #173
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Samo złożenie wniosku nie wywołuje jeszcze żadnych skutków prawnych. Egzekucja wierzytelności nadal może być prowadzona. Dopiero po rozpoznaniu wniosku i ogłoszeniu upadłości konsumenckiej sąd wyznacza syndyka, postępowania egzekucyjne są zawieszane, a następnie umarzane po uprawomocnieniu się postanowienia.

    #237
    Anonim
    Nieaktywne

    Sąd wezwał mnie o uzupełnienie braków formalnych wniosku, między innymi o przedłożenie aktualnego i zupełnego wykazu majątku z szacunkową wyceną jego składników tj. czy posiadam oprócz nieruchomości posiadam jakieś rzeczy ruchome, co mam przez to rozumieć.Czy powinnam wykazać to co znajduję się w mieszkaniu (meble,6 letni telewizor) bo nic innego nie posiadam. Proszę o podpowiedz.

    #238
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Proszę wskazać te składniki wyposażenia mieszkania, które mają wartość ponad 500 zł. Przepisy nie precyzują tego, niemniej w niektórych sądach przyjęła się już taka praktyka.

Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.