Poręczyciele twoich zobowiązań, czy bank im też odpuszcza ?

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Poręczyciele twoich zobowiązań, czy bank im też odpuszcza ?

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #122
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam, mam pytanie : co dzieje się z moimi wierzytelnosciami, które mialy poręczycieli i na, które banki posiadaja nakazy zapłaty dla tych poręczycieli, po ogłoszeniu mojej upadlości. Czy to ewentualne umorzenie dotyczy , mojego zobowiązania w całości, czy tylko wobec mnie, a wobec poreczycieli nie? Jakie są szanse na upadłość, jeżeli już nie posiadam majątku , poniewaz częsciowo został on sprzedany już przez komornika i reszta przeze mnie w celu spłaty moich długów.I na koniec moje zobowiazania powstały z uprawy 100 ha ziemi , ale nie prowadziłem żadnej działalności, tylko uprawiałem tę ziemię, jako zwykly rolnik?

    #123
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Umorzenie zobowiązań w ramach upadłości konsumenckiej dotyczy tylko osoby, co do której było prowadzone to postępowanie. Upadłość konsumencka nie wpływa na odpowiedzialność poręczycieli.
    Brak majątki nie ma żadnego wpływu na możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej.
    Obecnie upadłość konsumencka może zostać ogłoszona również w stosunku do rolników i Pan jak najbardziej posiada zdolność do ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.